PÄIVITETTY 7.9. klo 13.30.
 

ELOA-AIKATAULU

Ongelmissa Heta auttaa: 0505184146

Vinkki: Jos haluat löytää itsesi listasta, paina CTRL+F tai CMD+F ja kirjoita oma etunimi.

Hietsun Paviljonki: Hiekkarannantie 9, eli Hietsun rannalla. Pub Pete: Hietaniemenkatu 7, Kamppi/Töölö. Voffeli&Kaffeli: Museokatu 11. Hetan ja Taavin koti: Lutherinkatu 14 A 22, ovik. 1897.


To 7.9.

13-15 N-talo
3310-fantasia tai Messiaan paluu
Antti, Aleksi, Fanny

EI Hoffman (peruuntunut)

16-18 Hetan ja Taavin luona, Lutherinkatu 14 A 22 (Temppeliaukio)
Turkka Inkilä: Suomirock-sovituksia: 
16-17 Murheellisten laulujen maa: Teea + Taavi, Turkka, Saku, Antti
17-18 Kun Suomi putos puusta: Teea + Aleksi, Viivi, Vuokko, Beata
(18-> lopuksi Huojuva talo + Teea, Turkka, Taavi?)

18.15-20/open N-talo
Schönberg:
Aleksi, Viivi, Hanna, Vuokko, Beata, Sara

18.15-20 Hetan ja Taavin luona, Lutherinkatu 14 A 22 (Temppeliaukio)
Väärennettyjä kansanlauluja
EI SOFIAA-> Ilkka Heinonen tulee su
Tölöläb: Taavi, Saku, Antti, Turkka


FESTARI

Pe 8.9.

 

  • 10 roudaus

  • 10.45-11.15 Saariaho

  • pianonviritys NOIN klo 11.15-12.15 jolloin salissa ei musiikkia, roudaus ei haittaa. Matti Kyllönen

  • 12.15-12.45 Ruohosinfonia Heta ja Auli

  • 12.45-13.45 Gaubert Fanny Aapo Bea

  • 13.45-14.30 Matleena ja Viivi?

  • 14.30-15 Matleena ja Sanni?

  • 15-16 Tanssijuttujen tsekkaus
  • 16-> Otso soundcheck

  • Anni tekee lämmintä muonitusta jota voi noutaa keittiöstä 11.45->

Konsertti 18.00 Hietsun Paviljonki

 Synteettisen synestesian salonki
...jossa kuullaan värejä ja maistellaan säveliä…

Otso Aho: Synesthetics (konsertin 1. puolen kappaleiden välissä)
Otso Aho, elektroniikka

Oliver Messiaen: Preludeja: III Les sons impalpables du rêve (Unen tavoittamattomat äänet) VII Plainte calme (Hiljainen valitus)
Matleena Nyman, piano

Jean Sibelius: Neljä kappaletta op. 114: IV Kellot, II Balladi
Viivi Hakkarainen, viulu, Matleena Nyman, piano

Kaija Saariaho: NoaNoa
Heta Aho, huilu, Taavi Oramo, elektroniikka

Сергей Сергеевич Прокофьев (Sergei Prokofjev): Katoavia näkyjä (osia)
Matleena Nyman, piano, Sanni Kriikku ja Marlon Moilanen, tanssi

*väliaika 15 min*

Philippe Gaubert: Kolme akvarellia
Aapo Järvinen, huilu, Beata Antikainen, sello, Fanny Söderström, piano

Auli Särkiö: Ruohosinfonia
Auli Särkiö, runot ja lausunta, Heta Aho, alttohuilu

**

Rantakamojen roudaus ja sähköjen veto välittömästi konsertin päätyttyä n. klo 20

Rantojen Esat houkuttelee yleisön rannalle n. 20-20.30

 

Konsertti 20.30-21.30 Hietsun ranta

Rannalla

20.30-21
Sanni Kriikku: Lempeä iltajumppa
jonka säiestää
Tölöläb

(sytytetään lyhdyt tässä välissä)

21-21.30
Aura Pineda: Songs
Aura Pineda, laulu ja kitara
 


La 9.9.

HARJOITUS

EI Hoffman (peruuntunut)

10-11 N-talo
Pohjalaisia: Juhan Haukka-aaria, Säkkijärven polkka

Taavi
Heta, Aapo, Saku, Antti, Aleksi, Viivi, Vuokko, Beata, Helka, Fanny

11-13 N-talo
Turkka Inkilä: Suomirock-sovituksia: 

11-12 Kun Suomi putos puusta: Teea + Aleksi, Viivi, Vuokko, Beata
12-13 Murheellisten laulujen maa: Teea + Taavi, Turkka, Saku, Antti
(lopuksi Huojuva talo + Teea, Turkka, ei Taavi?)

 

Konsertti 15.00 Voffelikaffila

Matleena, Heta, Taavi 


Kenraali 17-19 Töölön kirkko

Konserttijärjestyksessä, Schönberg 18-19(->)


Konsertti 20.00 Töölön kirkko

Mystikot

Päivä ehkä pimenee, mutta ihmisen sisällä yö kirkastuu. Meditatiivinen konsertti Töölön kirkossa, kynttilän valossa.

1 japanilainen laulu:
Turkka Inkilä, shakuhachi

Hildegard von Bingen: 1 laulu
Taavi Oramo, laulu, Antti Salovaara, fagotti, Turkka Inkilä, elektroniikka

Björk: Jóga, Black Lake
Taavi Oramo, laulu, Fanny Söderström, urut

Arnold Schönberg: Kirkastettu yö
Aleksi Kotila, viulu, Viivi Hakkarainen, viulu, Hanna Hohti, alttoviulu, Vuokko Lahtinen, alttoviulu, Beata Antikainen, sello, Sara Viluksela, sello


Su 10.9.

Rakennus 11-12 Pub Pete

Kenraali 12.30-15 Pub Pete

Konsertti 18 Pub Pete - Huom. asut 90-luku

Kansallis(sora)ääniä

OHJELMAAN TULEE VIELÄ TARKENNUKSIA JA TÄYDENNYKSIÄ!

(Konsertti ei ole osa virallista Suomi100-ohjelmaa.)

Pub Petessä läsnä myös Maria Jotunin teksteistä karannut kaksikko, tanssijat Sanni Kriikku ja Marlon Moilanen.

EI Hoffman

Eppu Normaali: Murheellisten laulujen maa
Ismo Alanko: Kun Suomi putos puusta
Turkka Inkilä, sovitukset
Teea Aarnio, laulu
Aleksi Kotila, viulu, Viivi Hakkarainen, viulu, Vuokko Lahtinen, alttoviulu, Beata Antikainen, sello

Encore: Frederik: Volga
Taavi Oramo, laulu
Aleksi Kotila, viulu, Viivi Hakkarainen, viulu, Vuokko Lahtinen, alttoviulu, Beata Antikainen, sello, Helka Seppälä, kontrabasso


3310-fantasia tai Messiaan paluu:
Antti Salovaara, pakina ja fagotti, Aleksi Kotila, viulu, Fanny Söderström, piano

Jotain jotain kansanlauluja
Sofia Buono, laulu, Tölöläb

Yö: Joutsenlaulu
Rantojen Esat

Jean Sibelius: Andante festivo Säynätsalon sahan 25-vuotisjuhliin
Aleksi Kotila, viulu, Viivi Hakkarainen, viulu, Vuokko Lahtinen, alttoviulu, Beata Antikainen, sello, Helka Seppälä, kontrabasso

Pohjalaisia: Juhan Haukka-aaria, Säkkijärven polkka
Taavi
Heta, Aapo, Saku, ei Antti, Aleksi, Viivi, Vuokko, Beata, Helka, Fanny

Malli taiteilijaesittelyyn DL SU 13.8. edgar.aalto@gmail.com! Lappuun vastaus kysymykseen Mikä on elämänfilosofiasi? sekä oma nimi+soitin/muu.

Malli taiteilijaesittelyyn DL SU 13.8. edgar.aalto@gmail.com! Lappuun vastaus kysymykseen Mikä on elämänfilosofiasi? sekä oma nimi+soitin/muu.